Zde se dozvíte komplexní informace o jednotlivých našich akcích.
Triatlon
Triatlonem jsme začínali, tak by bylo záhodno ho uvést na prvním místě. Bylo to takové rozpolcení na počátku, protože jsme chtěli udělat závod pro hobby závodníky, kteří závodí pro svůj dobrý pocit a ne pro honbu za prvním místem. A na druhé straně vytvořit závod, který nebude tak jednoduchý po fyzické stránce, protože při plavání kratším 500 metrů se člověk v té vodě ani pořádně nezahřeje. Vybrali jsme proto olympijský model, který nese název sprint triatlon.
Abychom uvedli samotný triatlon na světlo, tak se jedná o triádu sportovních disciplín zkombinovaných do jediného závodu. Vzdálenosti jsou 750 metrů pro plavání, 25 km pro kolo a 5 km na běh. Naším cílem je zprostředkovat každému možnost sáhnout si na fyzické a psychické dno a pokořit sám sebe. Především sám sebe, protože v podobných závodech nejvíce člověk bojuje se svou vůlí. Abyste si nemysleli, že si hovíme v utrpení, tak vězte, že v okamžiku dokončení závodu budete mít zážitek na celý život, který ve vás vyvolá pozitivní energii trvající dlouhou dobu. |
OZON
|
OZON neboli Orientační závod okolo Náchoda je takový druh závodu, který nebude po vás vyžadovat žádnou fyzickou připravenost, ale zde vás prověříme v řidičských schopnostech (neplést s rychlostními disciplínami), ve vašem logickém uvažování, rozpoznávacích schopnostech a bystrosti.
Nejedná se tak úplně o náš vynález a ani se tím netajíme, že jsme inspiraci brali jinde. V prvopočátcích, kdy se na cestách v České republice proháněly pouze Škodovky se závod jmenoval BOAS (branně-orientační automobilová soutěž), před pár lety tento závod obnovil p. Kovář ve spolupráci s p. Exnerem (UFO-racing) a pojmenoval svůj závod Bumball. Koncept stejný u všech závodu, pouze organizátoři se měnili. A o co tedy vlastně jde? Popisuji tady, co znamená název, historii závodu, ale ještě jsem neosvětlil podstatu samotného závodu. Ihned napravím. Jedná se o automobilový závod v posádce minimálně 2 lidí, maximální počet nestanovujeme, záleží na maximální kapacitě vozidla. Těsně před vystartováním dostane posádka itinerář se všemi informace, které během závodu budou potřebovat. Itinerář obsahuje seznam křižovatek, které během závodu projedete a vzdálenosti mezi jednotlivými křižovatkami. Ve výsledku to znamená, že znáte celou trasu (aspoň co se týče křižovatek) závodu, ale nevíte kudy přesně pojedete. Aby tento závod nebyl pouze o orientaci v papírech a rychlosti posádky, jsou po trati rozmístěny organizátoři, u kterých budete plnit některou z disciplín. (nebudeme prozrazovat, co vás může čekat, ale namátkou z loňských let - střelba vzduchovkou, slalom poslepu, hádanky, poznávačka nebo jízda zručnosti). Mimo disciplín budete také plnit během závodu úkoly, které budou vyznačeny v itineráři. Některé z úkolů budou jednodušší, některé naopak složitější, některé se budou vázat na konkrétní místo, některé budete moci splnit během celého závodu až do odevzdání itineráře v cíli. Co vás tedy čeká? Neznámá padesátikilometrová trasa, kontroly s disciplínami, úkoly a bonusové úkoly. Z toho všeho budete sbírat body a na konci vyhrává tým, který má nejvíce bodů. Do hodnocení závodu se nezapočítává rychlost, pouze je zde časový limit, do kterého musíte dorazit do cíle. |
Všechny naše turnaje.
Nebudeme zde popisovat každý z turnajů zvlášť. Není zde tolik místa, vám se tolik nechce číst a ani moc informací zde nevycucáme z prstu. :)
Máme turnaj v beach volejbale, který se koná vždy na počátku července, turnaj v badmintonu smíšených dvojic, turnaj v ricochetu (což je sport podobný squashi) a turnaj v šipkách.
Máme turnaj v beach volejbale, který se koná vždy na počátku července, turnaj v badmintonu smíšených dvojic, turnaj v ricochetu (což je sport podobný squashi) a turnaj v šipkách.